Trzy dni intensywnych debat, praktycznych wystąpień i spotkań branżowych – tak wyglądał IV Kongres Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne, który w dniach 23–25 września 2025 r. odbył się w Łodzi.
Podczas kongresu szczególną uwagę poświęcono rosnącej odpowiedzialności członków organów spółek i menedżerów. W tym kontekście istotnym elementem programu był panel dyskusyjny pt. „Ubezpieczenia członków organów spółek i kadry menedżerskiej (D&O) – od polisy do praktyki: nowoczesna ochrona liderów w zmiennym świecie”, w którym wystąpili mec. Aleksandra Kuzawińska, senior counsel, oraz dr Maciej Durbas, partner, reprezentujący zespół KKG Legal.
Podczas panelu odpowiedzieli oni na kluczowe pytania dotyczące ubezpieczeń D&O, takie jak:
-
kto i w jakich sytuacjach może korzystać z polis D&O,
-
jakie ryzyka faktycznie obejmują,
-
jakie obowiązki polisy przewidują dla ubezpieczonych,
-
jak w praktyce wygląda dochodzenie roszczeń.
Rozmowa skoncentrowała się na realnych wyzwaniach, z jakimi mierzą się liderzy w zmiennym otoczeniu biznesowym, oraz na skutecznych rozwiązaniach, które pozwalają im działać z większym poczuciem bezpieczeństwa.